HABER DETAYI

21 Kasım 2017 17:45

Babel’den flaş transfer açıklaması!

Babel’den flaş transfer açıklaması!

Halen sıkı bir Liverpool taraftarı olduğu dile getiren Hollandalı, Liverpool ve Premier Lig’e dair de görüşlerini paylaştı.

Liverpool’un kendi kulübü olduğunu dile getiren Babel, “Her maçı takip etmeye çalışıyorum. Hala onları destekliyorum. Onlar için en iyisini diliyorum” dedi.

İngiltere’deki birçok kişinin kendisini unuttuğunu kaydeden Hollandalı, “Hiç kimse dünyadaki her ligi takip etmiyor. O yüzden Şampiyonlar Ligi halen insanların sizin neler yapıp yapamadığınızı görmesi için iyi bir platform.”

“Kariyeriniz boyunca bazı kararlar vermeniz gerekir. Bazen iyi bir karar veremezsiniz ve sonunda dener ve yine eskiye dönmek istersiniz. Takipte olduğum dönemde benim de yaptığım buydu. Şu anda belli bir yere geldiğim için fazla mutluyum. Şu anda sadece futboldan keyif almaya bakıyorum.”

Klopp’a övgü dolu sözler

“Dışarıdan gördüğüm kadarıyla Liverpool menajeri oyuncularını geliştirmeyi çalışan birisi. Ben 20 yaşındayken Liverpool’un başına gelseydi ondan faydalanırdım.”

İngiliz futbolunu değerlendirdi

“İngiliz futbolu herkese göre değil. Bunun için ciğerinizin, gücünüzün olması lazım. Bu benim için de geçerli. Şu anda benim oyun yapıma uymayan takımlarda yaşayamam. Ben futbolu top yerdeyken oynamayı seviyorum. Uzun top ya da ikinci toplarla değil… Bu benim futbolum değil. Benim oyun yapıma göre oynanmıyorsa ayrım yaratamam. Gerçekçi olmam lazım.”

Liverpool’un dört senedızı Salah, Coutinho, Mane ve Firmino için…

“Milyonlar harcayıp bir kadro oluşturabilirsiniz ama onları doğru taktikle bir araya getirmediğiniz müddetçe kupalar kazanamazsınız. Böyle oyuncular her takıma lazım. Çok yaratıcılar ve oyunun kaderini değiştiriyorlar. Herkes Coutinho’nun Liverpool için ne kadar önemli olduğunu biliyor. Yaptığı asistlerle, dostlarını beslemesiyle ondan faydalanabilirdim.”

“Premier Lig’e art dönecek misin? sorusu üzerine…

“Öyle bir yaşa geldim ki artık daha kati kararlar vermelisiniz. Burasının benim son istasyonum olacağını hissediyorum ama futbolda hiçbir şeyi daha önceden bilemezsiniz. Bir sene sevilirsin sonra gitmeni isterler. Futbolda her vakit gerçekçi olmak gerek. Ben olaya sezon sezon bakarım. Şu anda kesinlikle burada uzun senelar kalacağımı düşünüyorum. Ama Premier Lig’de de takımlar her geçen sene gelişiyor. Bir sene Swansea çıkıyor ve fazla iyi futbol oynuyor, sonra Southampton. süreı geldiğinde öneri orada bekliyorsa doğru kararı vermeniz gerek.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.